Календар
«  Лютий 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
Наше опитування
Коли Ви плануєте весілля
Всього відповідей: 34
Друзі сайту
СтрийПорт - каталог сайтів Стрийщини
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Викуп молодої
Все частіше на сучасних весіллях доводиться зустрічатися з елементами дуже стародавньої, всім добре відомої весільної традиції «викупу нареченої». Значення цієї дії полягає у тому, що молодий з дружбою (дружбами) і своїми друзями йде «викупляти» наречену, яка знаходиться в будинку батьків. Як «викуп» можуть давати фрукти, цукерки, шампанське, іноді гроші, а найчастіше (........). Існує неймовірна кількість сценаріїв викупу, багато яких були придумані декілька століть назад. Коломийки, які співаються під час викупу - теж не вигадка сучасних поетів, а найсправжнісінька історія, яка дійшла в майже незміненому вигляді до наших днів. У класичному варіанті «викупу» молодий з дружбою (свідком) і своїми друзями просувається вгору по сходах до квартири нареченої і на кожному поверсі або сходинці його чекає чергове випробування.
   Всі випробування придумуються заздалегідь і обговорюються або з нареченою, або з подружкою нареченої, необхідно чітко уявляти, скільки часу займе весь викуп для того, щоб розрахувати подальші дії.
   Звичайно від молодого вимагається, щоб він відповів на будь-які запитання (наприклад, якого числа вони з нареченою познайомилися, якого вона зросту, коли День народження у майбутньої тещі).
   Також поширені конкурси, в яких молодому належить вгадати який черевичок з виставлених належить коханій, або який поцілунок з віддрукованих на дзеркалі, або листі паперу залишила його майбутня дружина, який відбиток руки із залишених на стіні належить його нареченій, якими парфумами з представлених користується наречена. Крім того, досить часто молодому пропонують намалювати портрет нареченої або заспівати її улюблену пісню.
   Популярні також випробування, пов'язані зі східцями. Наречений повинен вступаючи на кожну сходинку говорити нові компліменти нареченій. Або «молодому» належить з розкладених на східцях сердечок з поясненнями того, чому він вирішив одружитися, вибрати саме те, на якому написано «По любові» (воно знаходиться на самому верху, тому молодому належить не легка праця його дістати, не торкаючись інших сходинок). Або, наприклад, молодий повинен на кожну сходинку придумувати все нові і нові слова, що характеризують наречену і починаються з певної букви.
   Вже в квартирі нареченої, молодого очікують нові несподіванки: визначити, в якій кімнаті знаходиться майбутня дружина (у інших кімнатах його чекають «помилкові наречені», яких можуть грати як чоловіки, так і жінки).
   Дуже поширений конкурс, в якому наречений повинен визначити, яким буде їх сумісне життя. Для цього йому на підносі виносяться три келихи з водою. У одному з них розмішаний цукор, в іншому - сіль, в третьому - лимонна кислота. Не доторкавшися до келехів, не нюхаючи і не пробуючи, молодий повинен вибрати келих і повністю випити його вміст. Ясна річ, що це повинен бути келех з цукром як символ майбутнього солодкого життя

Сценарій викупу нареченої № 1

У домовлений час наречений разом зі свідком, сватами, батьками і рідними під’їжджає до будинку чи під’їзду, де живе наречена. Цей "весільний поїзд” зустрічає дружка (почесний свідок з боку нареченої), яка й організовує викуп нареченої.

Дружка: "Добридень, шановні! Дозвольте запитати, куди це ви такі веселі та щасливі, з такими гарними квітами?”

Наречений відповідає, що приїхав за своєю коханою.

Дружка: "Невже вона живе саме тут? Чи не помилилися? Коли так, то на який поверх треба піднятись і в яку квартиру зайти, аби відшукати ту дівчину, до котрої ви приїхали?”

Наречений відповідає.

Дружка: "Так! У цій квартирі справді живе роботяща, струн ка, добра красуня. Бачу жених ти показний і гарний, але й наречена наша нічим не поступається. А тому просто так ти до неї не потрапиш. Чи згоден ти пройти крізь вогонь, воду та мідні труби, аби ми змогли переконатися, що приїхав гідний наречений?”

Наречений погоджується.

Дружка тримає в руках зв’язані повітряні кульки, в кожній з яких — дівочі імена на паперових смужках.

Дружка: "Іспит перший. Чи підкаже тобі серденько, в якій кульці ім’я коханої?”

Наречений обирає кульку, дістає з неї папірець. Якщо на ньо му не те ім’я, він платить викуп, аж поки йому до рук не потрапить папірець з ім’ям нареченої. Після першого іспиту дружка дозволяє зробити кілька кроків уперед і знову дає завдання.

Дружка: "А чи любиш ти дівчину, до якої приїхав? А зможеш сказати це так голосно, щоб і вона почула? Щоб було справді голосно, попроси, хай тебе підтримають боярин, свати та інші гості. Скажіть гучно всі разом: "Катю, я тебе кохаю!”

Коли завдання виконано, нареченому і його супровідникам дозволяють зробити ще кілька кроків назустріч долі.

Дружка: "Молодець! Добре виходить! Та йдімо далі. У нас є одна картина невідомого художника. Чи зможеш ти розпізнати, яка з цих фігур — твоєї коханої?”

Один із вимірів на картині повинен відповідати параметрам нареченої. За кожну хибну відповідь наречений доплачує.

Дружка: "Який затятий юнак! Бачу, що ти чітко знаєш, для чого сюди приїхав. А чи можеш описати нам портрет твоєї нареченої? Якщо добре впораєшся з цим завданням, то, може, й отримаєш свою красуню”.

Молодий розповідає всім, яка ж у нього гарна наречена. В цей момент виходить ряджена наречена (добре, якщо цю роль зіграє чоловік) і кидається до молодого зі словами: "Я ваша назавжди!”.

Відбувається невеличкий експромт, у якому наречений мусить уточнити, що ця красуня — не його.

Дружка: "Якщо ти такий впевнений, що ця дівчина не твоя кохана, то нагадай нам про ту, котру кохаєш. Напиши, будь ласка, за допомогою грошових купюр ім’я нареченої”.

На тарелі чи таці наречений викладає ім’я. Якщо наречена має дуже довге ім’я, то краще цей конкурс замінити.

Дружка: "Ну ось! Ми вже майже на місці. Ще одне випробування — і ти матимеш те, по що прийшов. (Дія від бувається під дверима, за якими сидить наречена.) У нас тут є миска, вона порожня. Поклади в неї те, про що наречена зараз мріє найбільше”. (Наречений повинен сам стати у ту миску, бо молода в цю мить найбільше мріє про свого коханого.)

Дружка: "Ти гідно пройшов усі іспити, і тому шлях до на реченої відкритий. Поспішай до неї: вона вже зачекалася”.

Наречений заходить до кімнати, в центрі якої на подушці сидить наречена (у кріслі чи на стільці), біля неї стоїть брат, котрий буде продавати свою сестру. Брат вимагає викуп, свати торгуються з нареченим. Коли ціна за "товар” задовольняє обидві сторони, молодий викупляє свою кохану, цілує її і вручає весільний букет.

Наречена пришиває на костюм молодому квітку, дівчата йдуть прикрашати весільний кортеж повітряними кульками і стрічками. Весільних сватів вдруге перев’язують рушниками (перший раз їх перев’язали на сватанні).

Свати припрошують усіх присутніх скуштувати чудодійно го напою, аби "змочити” гарну угоду між молодими. Відбувається невеличкий фуршет.

Після цього гості виходять на вулицю, батьки нареченої в хаті з іконами благословляють дітей на спільне подружнє життя.

Молоді виходять із дому, мати їх посипає з решета житом, цукерками і монетами. Гості збирають гроші й цукерки, а потім всі дружно вирушають до загсу. Наречені їдуть, як правило, в одному автомобілі, але нині актуально вирушати до загсу на різних машинах. Якщо у вашому регіоні весільні обряди зовсім не такі, ви можете замінити їх на ті, що традиційні для вас. Коли маєте багату фантазію, можна провести інші конкурси або ж замінити їх на ті, що подано нижче.

Головне, попередити нареченого, щоб він був готовий творчо себе проявити, щоб усе сприймав з гумором і вдома зробив запас грошових купюр по 1, 2 грн. (приблизно 30 грн.)